Jdi na obsah Jdi na menu
 


  Blbnu

ObrazekJsem temperamentní čertice a potřebuju hodně pohybu. Chodím s paničkou na výlety, ale nejlepší je, když se můžu vylítat s pejskama. Výborně se blbne s mým "nevlastním bráchou" Ronym, jenže ten je většinu roku na chatě. Naštěstí se  seznamuju snadno a rychle, takže u nás v Klamovce, ve Stromovce a na Letný jsem už "známá firma". No a když v parku nejsou kámoši, proháním aspoň holuby. 

  

 Sportuju

ObrazekZe všeho nejvíc miluju vodu. Když se mnou šla panička na první procházku tady v Praze (byl únor), hned jsem skočila do Vltavy a plavala na vzdálený druhý břeh. Panička lítala po břehu jak blázen, dokonce si začala svlíkat bundu, tak jsem se radši vrátila, no. Projdu každou louží, do bahnitých si zásadně lehám. V hloubce preferuju styl "čubička", ale obstojně ovládám i potápění pro kamínky. Z vody umím aportovat úplně všechno - klacíky, míčky, plastové lahve... 

 

 Cestuju 

ObrazekKaždý víkend někam s paničkou vyrážím. Nejradši jezdím do jižních Čech a do okolí Prahy,   ale byla jsem už i na Korsice. Já už viděla tolik míst! Zámky, rybníky, hory, města, moře... Většinou s námi jdou i další psi, takže se můžu pořádně vyblbnout :-D  Hrozně ráda se vozím naším autem, ale často jezdím i vlakem. Zkoušela jsem to i na kole, jenže vždycky způsobím hroznej céres, tak spíš chodíme pěšky. 

 

Vzdělávám se

ObrazekPodle mě je to úplně zbytečná činnost ;-)Sedni, lehni, ke mně, zůstaň...hrůza! Jenže když to udělám správně, dostanu pamlsek. Vždycky se tedy aspoň na chvíli přemůžu a poslechnu ;-)  Na jídlo jsem totiž jak divá. Baví mě ale stopování, naše paní cvičitelka říká, že jedu po stopě jako fretka. No já nevím, fretku jsem ještě nikdy neviděla, tak aspoň doufám, že je to hezký zvíře. Občas taky zajdu na agility, je to legrace.  

 

 Zachraňuju

dsc_0266.jpgZatím jsem tedy ještě nikoho nezachránila, jak by taky jo, když se to teprve učím. Hodně času teď trávíme s paničkou na cvičáku pro psy záchranáře, kde mám přezdívku princezna Piraňa :-) Do všech cviků se vrhám po hlavě a panička mi dost nestíhá. Učím se přeskakovat, přelézat, stopovat a hledat "ztracený" figuranty, třeba v sutinách nebo  ve volný přírodě - a to mě baví  ze všeho nejvíc. Problém ale je, že se asi vůbec neumějí schovávat, protože je vždycky najdu ;-)